ASW 17 ARF

Téměř hotový termický větroň z EPP o rozpětí 2100mm pro začátečníky. Se střídavým motorem s regulátorem a osazenými 4 servy. Ovládaná křidélka, směrovka, výškovka.

Cena: 2 650 Kč včetně DPHPůvodní cena: 2 790 Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


"Dospělý" ASW 17 vyráběný v první polovině 70. let tradiční německou větroňářskou firmou Alexander Schleicher GmbH&Co. je typický moderní vysokovýkonný kompozitový jednomístný větroň o rozpětí 20 m. ASW 17 ulovily několik medailí na plachtařských mistrovstvích světa (třída Open Class) a vytvořily řadu světových rekordů (např. cílový let o délce 1231 km v roce 1974, trojúhelníková trať 1306,9 km v roce 1977 nebo rychlost 133,24 km/h na trojúhelníkové trati 1250 km).

Náš ASW 17 zhotovený z téměř nerozbitného extrudovaného pěnového polypropylenu (EPP) je konstruován tak, aby s ním mohli bezpečně létat začátečníci pod dohledem zkušeného pilota, naplno si jej vychutná každý rekreační pilot. Doménou ASW 17 je termické létání, ale za mírných podmínek se neztratí ani na svahu.

Trup modelu z pěnového EPP je dodáván s namontovaným střídavým motorem s rotačním pláštěm (CD-ROM typu o průměru 28 mm), sklopnou vrtulí, s osazeným střídavým regulátorem a servy směrovky a výškovky. Ve přední části trupu pod odnímatelným krytem kabiny se nachází prostor pro akumulátory a palubní elektroniku. Pro ASW 17 budete potřebovat Li-poly tříčlánky aspoň 800-1000 mAh se zatížitelností 20C, ale "uveze" i větší tříčlánky 1300-1600 mAh, s nimiž se doba letu náležitě prodlouží. Ocasní plochy jsou z EPP a pro snadnou přepravu a skladování jsou odnímatelné - k trupu se upevňují se šroubem. Křídlo rovněž z pěnového EPP je dvoudílné, nasouvané z boku na trubkovou uhlíkovou spojku a proti vysunutí opatřené dvojicí plastových "zámků" na obou polovinách křídla. Křidélka jsou ovládána dvěma servy uloženými v křídle. Před připojením táhel doporučujeme všechna kormidla "rozpohybovat" opakovaným opatrným vychylováním nahoru a dolů resp. vlevo a vpravo. Přistávací zařízení tvoří jednostopý podvozek s napůl zapuštěným hlavním kolem a maketou dvířek podvozkové šachty (skutečný ASW 17 měl podvozkové kolo zatahovací). Stavebnice ale také umožňuje kolo nahradit plochou krytkou pro zvýšení aerodynamické čistoty modelu. Ovládána jsou křidélka, směrovka, výškovka a otáčky motoru. K ovládání modelu budete potřebovat přinejmenším čtyřkanálovou RC soupravu, jako je např. CADET 4 2,4GHz. V tom případě se obě serva křidélek zapojují pomocí Y-kabelu (není součástí stavebnice) do jednoho kanálu. Při zapojování přijímače se řiďte návodem k obsluze vaší RC soupravy. Ideální je, pokud máte aspoň pětikanálovou počítačovou RC soupravu, která umožňuje nezávislé ovládání serv křidélek. V tom případě můžete nastavit diferenciaci výchylek křidélek; pro začátek doporučujeme 50% - tj. výchylka křidélka dolů je poloviční ve srovnání s výchylkou nahoru. Hlavně pro snadnější přistání na svahu je výhodné křidélka mixovat jako aerodynamické brzdy (vyklápějte je nahoru).

ASW 17 je určen pro začátečníky (pod dohledem zkušeného pilota), potěší piloty, kteří již zvládli školní model, jako je naše BETA 1400 - a vlastně vůbec nezklame žádného rekreačního letce. Naučíte se s ním správné koordinované ovládání modelu směrovkou, křidélky i výškovkou a vychutnáte si termické létání! Bude pro vás dobrou přípravou pro ještě větší "opravdické" makety větroňů. ARF stavebnice obsahuje: hotový model se střídavým motorem, regulátorem otáček a 4 servy, demontovatelné podvozkové kolo s maketou dvířek podvozkové šachty, návod ke stavbě.

Rozpětí (mm) 2 100
Délka (mm) 990
Plocha křídla (dm2) 28,6
Hmotnost (g) cca 790 (s 3s LiPo 800 mAh)
Funkce S, V, K(2), M
Náročnost S1/P1-2

Pohon a RC vybavení:

  Trenér Dlouhé létání
Motor *CD28 *CD28
Regulátor *střídavý 18A *střídavý 18A
Vrtule *sklopná 10x6" *sklopná 10x6"
Akumulátor RAY G3 11,1 V 1000 mAh RAY G3 11,1 V 1600 mAh
Serva *4x mikro
RC souprava min. 4 kanály
*) Součást ARF stavebnice
  • ASW 17 ARF
  • ASW 17 ARF

© 2012 Winter-market