Funtic ARF

Miniaturní ARF model letadla z pěnového EPP, osazen motorem, řídící jednotkou s regulátorem a servy. Bez Tx, aku a nabíječe. Přijímač je kompatibilní s vysílačem MiniBee. Ovládaná směrovka a výškovka.

Cena: 1 490 Kč včetně DPH Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Miniaturní motorový větroň FUNTIC ARF s konstrukcí z takřka nezničitelného pěnového polypropylenu (EPP) potěší majitele modelů Mini Bee, kteří touží mít ve svém minihangáru ještě něco jiného - další model, který by mohli ovládat s pomocí stejného vysílače.

FUNTIC je splněním snu mnohého modeláře, který touží po roztomilém malém letadélku, s nímž by mohl poletovat i na malém plácku, a které je i přes malé rozměry příjemně stabilní a snadno ovladatelné. I když normálně pro začátečníky miniaturní modely příliš nedoporučujeme, FUNTIC je díky svým vrozeně dobrosrdečným letovým vlastnostem vhodným modelem i pro osobu bez předchozích zkušeností s RC modely. Jako vždy ale hned dodáváme, že přítomnost a pomoc zkušeného pilota vám vaše první kroky nesmírně usnadní a pomůže vám překonat úvodní fázi, ve které získáváte podvědomé reflexy nutné pro ovládání modelu. Kompaktní konstrukce z odolného pěnového materiálu, miliony začátečnických karambolů prověřená koncepce s motorem uloženým na pylonu nad trupem, a použití unikátního "vyskakovacího" unašeče vrtule samozřejmě pomáhá omezit následky havárií a tvrdých přistání, jimž se v začátcích málokdo vyhne.

Trup modelu, křídlo i ocasní plochy jsou vylisovány z extrudovaného polypropylenu (EPP), pěnové hmoty vyznačující se vysokou odolností při nízké hmotnosti. Na pylonu nad trupem je uložen stejnosměrný motor s unikátním pružinovým unašečem vrtule ("propsaverem"), který chrání hřídel motoru před ohnutím při kontaktu vrtule se zemí. Palubní elektronika je tvořena kompaktní jednotkou zahrnující přijímač, regulátor otáček a dvě lineární serva. Pohonný akumulátor se ukládá do přídě trupu, pohodlný přístup k němu a celé palubní elektronice zajišťuje odnímatelný kryt kabiny s magnetickým uzávěrem. Směrovka a výškovka jsou ovládány drátovými táhly s plastovými vidličkami. Dvoudílné křídlo spojované uhlíkovou spojkou má klenutý „plachtařský“ profil.

Pro ovládání modelu budete potřebovat čtyřkanálový vysílač 2,4GHz dodávaný s modelem Mini Bee nebo prodávaný samostatně (s nálepkou FUNTIC nebo Mini Bee). Má klasické křížové ovladače a digitálními trimy; poloha trimů, stav napětí vysílačového akumulátoru a výchylka ovladače plynu jsou zobrazovány na LCD displeji. Vysílač umožňuje velmi jednoduché přepnutí módu křížových ovladačů (Mód 1 s plynem vpravo nebo Mód 2 s plynem vlevo) jenom otočením antény na druhou stranu po demontáži a opětném upevnění plastové konzole se 2 šrouby.

Pro napájení budete potřebovat dvoučlánkový Li-poly akumulátor 7,4 V 250 mAh opatřený nabíjecím konektorem JST-BEC a servisním konektorem systému JST-XH. Použít můžete i akumulátor 7,4 V 180 mAh z Mini Bee, ale budete muset asi přidat trochu plastelíny do přídě jako zátěž pro dodržení předepsané polohy těžiště.

RC set obsahuje:

  • hotový a k letu připravený model s osazeným motorem a elektronikou,
  • 1x vrtuli,
  • podrobný návod ke stavbě, nastavení modelu a létání.

Omluva: Omlouváme se za chybu, která se nedopatřením vloudila do návodu tištěného u výrobce a díky tomu i do inzerátu v RC Revue 12/2010 - sestava FUNTIC ARF neobsahuje pohonný akumulátor, ale pouze samotný model s vrtulí.

Rozpětí 703 mm
Délka 514 mm
Plocha křídla 3,45 dm2
Hmotnost 93 g
Funkce S, V, M
Náročnost S0/P1-2
  • Funtic ARF
  • Funtic ARF
  • Funtic ARF

© 2012 Winter-market