Sky Launcher gumáček s parašutistou 432mm

Stavebnice velkého celobalsového gumáčku s podvozkem, odhazovacím parašutistou a kluzákem, rozpětí 432 mm. Létá jako normální gumák; vynáší kluzák nebo parašutistu do výšky!

Cena: 199 Kč včetně DPH Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Velký celobalsový gumáček s odnímatelným křídlem, ocasními plochami a podvozkem. Model můžete sestavit pouhým zasunutím do vyfrézovaných výřezů a drážek v trupu; pro větší výdrž a stálost nastavení je možné díly modelu slepit acetonovým lepidlem (Kanagom, L-510, UHU-Hart aj.) nebo řídkým vteřinovým lepidlem.

Sky Launcher může létat jako obyčejný gumáček, ale jeho schopnosti jsou mnohem větší! V krabici najdete malé házedlo - samokřídlo předseknuté na kousku kartonu a také parašutistu s padákem. Sky Launcher je totiž dopravní stroj, který může v podvěsu do výšky vynést a tam vypustit výsadkáře nebo házedlo! Model umí vystoupat do výšky 8-10 metrů a tam, jakmile poklesne tah pohonného svazku, jednoduchý, ale důmyslný mechanismus uvolní náklad k samostatnému letu.

Stavebnice obsahuje: trup (2x), vyseknuté a potištěné křídlo již vytvarované do vzepětí, předseknuté ocasní plochy a kabinu, drátový podvozek s koly, vrtuli s hlavicí a gumový svazek (guma 5x1), předseknutá figurka parašutisty, předseknuté kartonové házedlo, 2 vypouštěcí trubičky, padáček, padáková šňůra, drobné plastové díly.

Tip pro stavbu: Ocasní plochy a kabina jsou dodávány jako předseknuté v balsovém prkénku - díly NEVYLAMUJTE! Prkénko otočte potištěnou stranou dolů a lehce přebruste jemným brusným papírem (č. 180 nebo jemnější). Díly je potom možné snadněji oddělit; pokud by stále byly některými vlákny dřeva "vázány" k prkénku, opatrně díl oddělte ostrým nožem (vhodný je např. odlamovací nůž s čerstvě odlomeným ostřím).

Ošetřování gumového svazku: Novou gumu opatrně vyperte v mýdlové vodě a nechejte uschnout. Poté ji namažte ricínovým olejem (prodává se v lékárnách) nebo silikonovou vazelínou na mazání rybářských vlasců (dostanete v prodejnách rybářských potřeb). Po létání svazek s modelu sejměte a uchovávejte jej v uzavřeném plastovém sáčku. Namazaný gumový svazek se odvíjí plynuleji a s menším třením - dává vyšší výkon a déle vydrží. Nový svazek je také vhodné nejprve zaběhnout - pro první 2-3 lety natáčejte jenom 80-100 otáček, teprve poté může bezpečně natáčet více.

Rozpětí 432 mm
Délka 380 mm
Hmotnost 24 g
Náročnost S0/P0
  • Sky Launcher gumáček s parašutistou 432mm

© 2012 Winter-market