STRATOS jednorotorový vrtulník 410mm RC set

Velký jednorotorový elektrovrtulník s nosným rotorem 410mm, vyniká vysokou stabilitou a ovladatelností. Dodává se v setu s vysílačem 2,4G a pohonným akumulátorem LiPo 850mAh a síťovým rychlonabíječem. Pro létání v hale i venku za klidu. Velký jednorotorový vrtulník STRATOS je klasické koncepce s jedním nosným rotorem s pevným kolektivem (se stabilizátorem Bell-Hiller) a vyrovnávacím rotorem neseným na ocasním nosníku. Díky nosnému rotoru o průměru 410 mm poháněnému výkonným motorem řady 300 napájenému z Li-ion dvoučlánku 850 mAh už to není žádný drobeček do obýváku. STRATOS je vhodný pro létání ve velkých místnostech, tělocvičnách a halách, ale zalétáte si s ním bezpečně i venku za bezvětří nebo slabého vánku. STRATOS bude hvězdou vlahých letních podvečerů, kdy se vítr utiší, a vy si budete vychutnávat létání s elegantním strojem v elegantním dravě sportovním designu.K ovládání slouží čtyřkanálová RC souprava pracující v pásmu 2,4G s možností přepínání velikosti výchylek. Vysílač je dodáván standardně v Módu 2 ...

Cena: 1 990 Kč včetně DPH Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Velký jednorotorový vrtulník STRATOS je klasické koncepce s jedním nosným rotorem s pevným kolektivem (se stabilizátorem Bell-Hiller) a vyrovnávacím rotorem neseným na ocasním nosníku. Díky nosnému rotoru o průměru 410 mm poháněnému výkonným motorem řady 300 napájenému z Li-ion dvoučlánku 850 mAh už to není žádný drobeček do obýváku. STRATOS je vhodný pro létání ve velkých místnostech, tělocvičnách a halách, ale zalétáte si s ním bezpečně i venku za bezvětří nebo slabého vánku. STRATOS bude hvězdou vlahých letních podvečerů, kdy se vítr utiší, a vy si budete vychutnávat létání s elegantním strojem v elegantním dravě sportovním designu.

K ovládání slouží čtyřkanálová RC souprava pracující v pásmu 2,4G s možností přepínání velikosti výchylek. Vysílač je dodáván standardně v Módu 2 (ovladač plynu vlevo).

STRATOS díky své konstrukci zajišťuje výbornou ovladatelnost; jeho letový projev je daleko živější, než u dvourotorových vrtulníků. Rychleji a citlivěji reaguje na řídící povely, takže jeho pilotáž je náročnější - vyžaduje stálé soustředění a rychlé reakce. STRATOS je tak mnohem blíže k "pravému" vrtulníku (jako je třeba Mini Titan E325), ale díky možnosti přepínat mezi menšími a většími výchylkami je pohodlně přístupný i pro naprosté začátečníky. Prostě nejprve začnete s malými výchylkami, kdy je vrtulník stabilnější a na řídící povely reaguje mírněji. A jakmile zvládnete základy pilotáže, "kopnete" tam plné výchylky a pořádně to rozjedete!

Konstrukce STRATOSu je kombinací plastových a kovových dílů (bočnice trupu, ocasní nosník a vzpěry). Sportovní kabina je skořepina z tenkého, lehkého, ale odolného plastu; snadno snímatelná pro dokonalý přístup k palubní elektronice, hlavnímu motoru a mechanice. Nosný i vyrovnávací rotor mají svůj vlastní elektromotor. Ovládání modelu zajišťuje řídící jednotka, která v sobě skrývá regulátory pro motory nosného a vyrovnávacího rotoru, přijímač a gyroskop. 8g serva pro ovládání cykliky jsou montována zvlášť. Díky své nízké hmotnosti a celkově velmi kompaktní konstrukci s kovovými díly je STRATOS velmi odolný při haváriích a tvrdých přistáních, kterým se v začátcích málokdo z nás vyhne.

RC set obsahuje:

* Vrtulník STRATOS připravený k letu
* Vysílač 2,4GHz
* 1x Li-ion akumulátor 7,4 V 850 mAh
* Síťový nabíječ Li-ion akumulátorů
* Sadu náhradních rotorových listů

Pozn.: STRATOS používá k napájení speciální typ Li-ion akumulátorů, které mají stejné jmenovité napětí (3,7 V na článek) i rozsah napětí (kritické minimální 2,75 V, minimální pro vybíjení 3,0 V, maximální pro nabíjení 4,2 V +1% na článek) jako Li-poly akumulátory. Nabíjejí se tedy zcela stejně, jako Li-poly. Max. nabíjecí proud je 2C, doporučený 1C. Max. vybíjecí proud je 10C.

Délka trupu (mm) 435
Průměr nosného rotoru (mm) 410
Hmotnost (g) 268
Funkce Kp, Kl, Vr, M
Náročnost SV0/PV1
  • STRATOS jednorotorový vrtulník 410mm RC set
  • STRATOS jednorotorový vrtulník 410mm RC set
  • STRATOS jednorotorový vrtulník 410mm RC set

© 2012 Winter-market