MINI BEE profipack

Miniaturní RTF model letadla z pěnového EPP s 2,4GHz čtyřkanálovou RC soupravou, nabíječem, 2 pohonnými akumulátory a hliníkový kufříkem. Ovládaná směrovka a výškovka.

Cena: 2 370 Kč včetně DPHPůvodní cena: 2 490 Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Mini Bee s konstrukcí z takřka nezničitelného pěnového polypropylenu (EPP); nadupaná nejnovější 2.4GHz technikou a vyživovaná výkonným Li-poly akumulátorem vám pomůže stát se zkušeným pilotem na paloučku hned za humny. S Malou Včelkou si prostě budete jen tak lehce poletovat z květu na květ - a žádný nezůstane neopylený!

Mini Bee je splněním snu mnohého modeláře, který touží po roztomilém malém hornoplošníčku, s nímž by mohl poletovat v hale i na malém plácku, a který je i přes malé rozměry příjemně stabilní a snadno ovladatelný. I když normálně pro začátečníky miniaturní modely příliš nedoporučujeme, Mini Bee je díky svým vrozeně dobrosrdečným letovým vlastnostem vhodným modelem i pro osobu bez předchozích zkušeností s RC modely. Jako vždy ale hned dodáváme, že přítomnost a pomoc zkušeného pilota vám vaše první kroky nesmírně usnadní a pomůže vám překonat úvodní fázi, ve které získáváte podvědomé reflexy nutné pro ovládání modelu. Kompaktní konstrukce z odolného pěnového materiálu a použití unikátního "vyskakovacího" unašeče vrtule samozřejmě pomáhá omezit následky havárií a tvrdých přistání, jimž se v začátcích málokdo vyhne.

Trup modelu, křídlo i ocasní plochy jsou vylisovány z extrudovaného polypropylenu (EPP), pěnové hmoty vyznačující se vysokou odolností při nízké hmotnosti. V přídi trupu je uložen stejnosměrný motor s unikátním pružinovým unašečem vrtule ("propsaverem"), který chrání hřídel motoru před ohnutím při kontaktu vrtule se zemí. Palubní elektronika je tvořena kompaktní jednotkou zahrnující přijímač, regulátor otáček a dvě lineární serva. Na spodní straně trupu je prostor pro pohonný akumulátor uzavíraný odnímatelnou mřížovou krytkou. Směrovka a výškovka jsou ovládány drátovými táhly s plastovými vidličkami. Jednodílné křídlo má profil s rovnou spodní stranou, k trupu se upevňuje pomocí šroubu. Podvozek je tříkolový příďový s drátovými nohami, které se upevňují zasunutím do plastových pouzder v trupu.

Pro ovládání modelu slouží čtyřkanálová RC souprava 2,4GHz s křížovými ovladači a digitálními trimy. Poloha trimů, stav napětí vysílačového akumulátoru a výchylka ovladače plynu jsou zobrazovány na LCD displeji. Vysílač umožňuje velmi jednoduché přepnutí módu křížových ovladačů (Mód 1 s plynem vpravo nebo Mód 2 s plynem vlevo) jenom otočením antény na druhou stranu po demontáži a opětném upevnění plastové konzole se 2 šrouby.

Pro napájení slouží dvoučlánkový Li-poly akumulátor 7,4 V 180 mAh opatřený nabíjecím konektorem JST-BEC a servisním konektorem systému JST-XH. (Součástí Profipacku jsou hned dva akumulátory!) Pro jejich nabíjení je s modelem dodáván automatický rychlonabíječ se síťovým zdrojem.

Pro bezpečný transport modelu, vysílače a veškerého příslušenství je celý Profipack uložen v elegantním hliníkovém kufříku. Po sejmutí křídla, vrtule a podvozku do něj uložíte kompletní model - "sborka a rozborka" zabere jen pár desítek vteřin. Profipack je prostě ideální kufřík na modelářské cesty!

RC set - Profipack obsahuje: hotový a k letu připravený model s osazeným motorem a elektronikou, náhradní vrtuli, 2 pohonné akumulátory 7,4 V 180 mAh, čtyřkanálový vysílač 2,4GHz, rychlonabíječ se síťovým zdrojem, 4 tužkové baterie pro vysílač, šroubovák, hliníkový přepravní kufřík a podrobný návod ke stavbě, nastavení modelu a létání.

Pozn.: Ačkoliv je vysílač Mini Bee uložen ve stejné skříňce jako vysílače dodávané pro vrtulníky Easy Copter COLIBRI a COLIBRI Pro, není kompatibilní s jejich palubní elektronikou (a naopak). Samozřejmě oproti vysílačům určeným pro miniaturní pokojové modely má také zvýšený výstupní výkon, aby byl zajištěn potřebný dosah pro létání Mini Bee pod širou oblohou.

Rozpětí 500 mm
Délka 396 mm
Plocha křídla 3,45 dm2
Hmotnost 65 g
Funkce S, V, M
Náročnost S0/P1-2
  • MINI BEE profipack
  • MINI BEE profipack
  • MINI BEE profipack
  • MINI BEE profipack

© 2012 Winter-market