Spitfire mode 1

Miniaturní RTF model letadla z pěnového polystyrenu s 2,4GHz čtyřkanálovou RC soupravou. Ovládaná křidélka a výškovka.

Cena: 1 890 Kč včetně DPHPůvodní cena: 1 990 Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Spitfire s věrně maketovou konstrukcí z pěnového polystyrenu; nadupaný nejnovější 2.4GHz technikou a vyživovaný výkonným Li-poly akumulátorem vám pomůže stát se zkušeným letcem 310. československé stíhací perutě RAF, aniž byste museli do Duxfordu nebo Tangmere!

Spitfire je splněním snu mnohého modeláře, který touží po roztomilém malém letadélku, s nímž by mohl poletovat i na malém plácku, a které je i přes malé rozměry přiměřeně stabilní a snadno ovladatelné. Ačkoliv létání se Spitfirem není obtížné, přece jen jde o model určený pro piloty, kteří již ovládají pilotáž modelů s křidélky. Kompaktní konstrukce z pěnového materiálu a použití unikátního "vyskakovacího" unašeče vrtule samozřejmě pomáhá omezit následky havárií a tvrdých přistání, jež neodmyslitelně patří k tvrdému životu stíhače, který podniká nebezpečné výpady nad okupovanou Francii.

Trup modelu, křídlo i ocasní plochy jsou vylisovány z pěnového polystyrenu zajišťujícímu miniaturnímu modelu nízkou letovou hmotnost. V přídi je uložen stejnosměrný motor s unikátním pružinovým unašečem vrtule ("propsaverem"), který chrání hřídel motoru před ohnutím při kontaktu vrtule se zemí. Palubní elektronika je tvořena kompaktní jednotkou zahrnující přijímač, regulátor otáček a dvě lineární serva. Pohonný akumulátor se zasouvá do zásuvky ve vybrání na spodní straně trupu. Výškovka je ovládána drátovým táhlem, jehož délka je snadno nastavitelná s pomocí malých kleští díky ohybu ve tvaru "U". Podvozek je drátový s lehkými koly; upevňuje se zasunutím do držáků v křídle.

Pro ovládání modelu slouží čtyřkanálová RC souprava 2,4GHz s křížovými ovladači a digitálními trimy. Poloha trimů, stav napětí vysílačového akumulátoru a výchylka ovladače plynu jsou zobrazovány na LCD displeji. Vysílač umožňuje velmi jednoduché přepnutí módu křížových ovladačů (Mód 1 s plynem vpravo nebo Mód 2 s plynem vlevo) jenom otočením antény na druhou stranu po demontáži a opětném upevnění plastové konzole se 2 šrouby.

Pro napájení slouží jednočlánkový Li-poly akumulátor 3,7 V 150 mAh. Nabíjet jej můžete ve vysílači nebo s pomocí rychlonabíječe Nine Eagles nebo RC System (pro vrtulníky Easy Copter Colibri) - prodávají se zvlášť.

RC set obsahuje: hotový a k letu připravený model s osazeným motorem a elektronikou, náhradní vrtuli, pohonný akumulátor 3,7 V 150 mAh, čtyřkanálový vysílač 2,4GHz, 4 tužkové baterie pro vysílač a podrobný návod ke stavbě, nastavení modelu a létání.

Omlouváme se za naše čínské přátele, kterým správná orientace české vlaječky na trupu "našeho československého" Spitfiru dělá trochu problémy. Budeme se snažit, aby v dalších výrobních sériích nebyla připomínka neobyčejných mužů, kteří se vydali do světa bojovat za svobodu, ničím kalena.

Rozpětí 400 mm
Délka 355 mm
Hmotnost 33-34 g
Funkce V, K, M
Náročnost S0/P2
  • Spitfire mode 1
  • Spitfire mode 1

© 2012 Winter-market