SUPER TRACER

3-kanálový pokojový dvourotorový mikrovrtulník s infračerveným ovládáním s celokovovou mechanikou, který umí létat na zádech. Kompletní set (stačí dodat 6xAA baterie) pro „domácí“ polétání. Průměr rotorů 198mm, LiPo 3,7V/180 mAh. Dvourotorový pokojový mikrovrtulník s infračerveným dálkovým ovládáním - takových už tu bylo... Zkusme se ale na Super Tracer podívat zblízka: celokovová mechanika, LiPo akumulátor s neobvykle vysokou kapacitou 180 mAh, dravý vzhled, osvětlení pro noční létání...dobrá - a co takhle něco opravdu extra?A co tohle: nasadíte rotorové listy obráceně, přepnete přepínač na vysílači - a můžete létat na zádech, hezky vzhůru nohama, jako by se nechumelilo. Strop vašeho pokoje se promění v přistávací plochu! Super Tracer je miniaturní vrtulník se souosými nosnými rotory - tato koncepce zajišťuje vysokou stabilitu a výborné letové výkony; díky malým rozměrům s modelem můžete létat v každé větší místnosti. Tak jako začínající kolegové "od letadel" mají jednoduché cvičné modely s ovládanou směrovkou,

Cena: 899 Kč včetně DPH Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Dvourotorový pokojový mikrovrtulník s infračerveným dálkovým ovládáním - takových už tu bylo... Zkusme se ale na Super Tracer podívat zblízka: celokovová mechanika, LiPo akumulátor s neobvykle vysokou kapacitou 180 mAh, dravý vzhled, osvětlení pro noční létání...dobrá - a co takhle něco opravdu extra?

A co tohle: nasadíte rotorové listy obráceně, přepnete přepínač na vysílači - a můžete létat na zádech, hezky vzhůru nohama, jako by se nechumelilo. Strop vašeho pokoje se promění v přistávací plochu!

Super Tracer je miniaturní vrtulník se souosými nosnými rotory - tato koncepce zajišťuje vysokou stabilitu a výborné letové výkony; díky malým rozměrům s modelem můžete létat v každé větší místnosti. Tak jako začínající kolegové "od letadel" mají jednoduché cvičné modely s ovládanou směrovkou, výškovkou a motorem, i začínající vrtulníkáři mají nyní něco opravdu jednoduchého do začátku! Na rozdíl od běžných tříkanálových vrtulníčků má celokovovou mechaniku pro zajištění vyšší životnosti a používá gyro, takže vyniká stabilitou srovnatelnou s mnohem dražšími čtyřkanálovými vrtulníky. Super Tracer se vám rozhodně nebude nezvládnutelně otáčet okolo svislé osy!

A jak je to s létáním na zádech? Velmi jednoduché:

* Odmontujete listy obou nosných rotorů - díky čepům listů s otočnými zámky to jde snadno a rychle.
* Listy, které byly na spodním rotoru (označené B) nyní namontujete v obrácené poloze na unašeč horního rotoru.
* Listy, které byly na horním rotoru (označené A) nyní namontujete v obrácené poloze na unašeč spodního rotoru.
* Na vysílači přepnete hlavní vypínač zcela vpravo do polohy pro let na zádech (tím se obrátí smysly výchylek řízení, abyste je nemuseli "převracet" ve vaší hlavě).

A teď už stačí vrtulníček popadnout za lyžiny a pověsit hlavou dolů, přidat plyn a letět vzhůru, vstříc přistání na stropě!

Model je sestaven z lehkých hliníkových a plastových výlisků, hliníkový trubkový ocasní nosník nese stabilizační plochy a elektromotor s dvoulistou vrtulí, kterým se ovládá let nahoru a dolů - neboli funkce klopení ("výškovka"). Na spodní straně trupu se nachází vypínač a konektor pro nabíjení pohonného akumulátoru. Přistávací zařízení je klasického lyžinového typu se širokým rozchodem pro zajištění maximální stability modelu při vzletu i přistání. Kabina je tvořena lehkým plastovým výliskem.

Nosný systém tvoří dvojice souosých protiběžných dvoulistých rotorů, které jsou poháněny dvěma elektromotory. Horní nosný rotor je spojený se stabilizační tyčí se závažími, která slouží k velmi účinné automatické podélné a příčné stabilizaci vrtulníku. Kolektivní ovládání klasického vrtulníku (souhlasná změna úhlu náběhu rotorových listů) pro stoupání a klesání je nahrazeno souhlasnou regulací otáček obou nosných rotorů, resp. jejich pohonných motorů. Pro ovládání bočení (otáčení okolo svislé osy) je používáno nesouhlasné změny otáček pohonných motorů. Stejně je dosahováno automatické stabilizace okolo svislé osy, která zajišťována miniaturním gyroskopem integrovaným v palubní řídcí jednotce. Jemné doladění řídící elektroniky, které zajišťuje, že se model nebude otáčet okolo svislé osy, pokud nebudete chtít, zajišťuje otočný trim na boku vysílače.

Pro ovládání modelu slouží tříkanálový proporcionální infračervený vysílač. Řídící povely z vysílače se předávají do palubní řídící jednotky zahrnující tříkanálový přijímač, miniaturní piezo gyro a dvojici regulátorů otáček pro pohonné motory a regulátor pro ocasní motor klopení. Vysílač je napájen šesti tužkovými (AA) bateriemi, tento zdroj slouží zároveň i pro nabíjení pohonného akumulátoru vrtulníku. Na horní straně vysílače se nachází přepínač velikosti výchylek - jím můžete volit zmenšené výchylky vhodné pro naprosté začátečníky bez zkušeností s pilotáží vrtulníků nebo plné výchylky, které dodají Super Traceru překvapivou živost a potěší zkušené piloty. Pro současný provoz až tří modelů v jedné místnosti je vysílač vybaven přepínačem provozní frekvence. Provozní frekvence modelu (A, B, nebo C) je pevně dána.

Model je napájen jednočlánkovým Li-poly akumulátorem o kapacitě 180 mAh. Nabíjení je velice jednoduché - z prostoru pod odsouvací krytkou na předním straně vysílače vyjmete nabíjecí kabel, zkontrolujete, zda je vypínač na modelu v poloze vypnuto (OFF). Nabíjecí kabel zasunete do konektoru na břiše vrtulníku - a potom už jenom vyčkáte, až zhasnutí zelené indikační LED diody na vysílači oznámí ukončení nabíjení. A můžete zase letět! Kdykoliv a kdekoliv!

Nacházíte-li se poblíž vašeho oblíbeného počítače, můžete pro nabíjení pohonného akumulátoru v modelu využít USB nabíjecí kabel dodávaný s modelem. Kabel zasunete do volného USB portu počítače, připojíte model - a opět zcela automaticky nabíjíte!

Sada obsahuje: 100% sestavený model vrtulníku v modré barvě s motory, elektronikou a Li-poly akumulátorem, infračervený vysílač, náhradní vrtuli pro ocasní rotor, USB nabíjecí kabel a podrobný obrázkový návod k obsluze.

Ještě budete potřebovat: 6 tužkových (AA) baterií, největší výdrž bude mít Super Tracer s alkalickými bateriemi. 

Délka trupu (mm) 190
Šířka trupu (mm) 34
Výška (mm) 120
Průměr nosného rotoru (mm) 198
Hmotnost (g) 468
Funkce Kp, Vr*, M**
Náročnost SV0/PV1
*) Funkci vyrovnávacího rotoru nahrazuje nesouhlasná změna otáček nosných rotorů
**) Souhlasná změna otáček obou motorů nahrazuje ovládání kolektivu
  • SUPER TRACER
  • SUPER TRACER

© 2012 Winter-market