Yak-54 mode 1

Miniaturní RTF model letadla z pěnového polystyrenu s 2,4GHz čtyřkanálovou RC soupravou. Ovládaná křidélka, směrovka a výškovka.

Cena: 1 890 Kč včetně DPHPůvodní cena: 1 990 Objednávky a dostupnost zboží na tel. 583 236 389


Jak-54 s věrně maketovou konstrukcí z pěnového polystyrenu; nadupaný nejnovější 2.4GHz technikou a vyživovaný výkonným Li-poly akumulátorem vám pomůže stát se zkušeným akrobatem hned za humny!.

Jak-54 je splněním snu mnohého modeláře, který touží po roztomilém malém letadélku, s nímž by mohl poletovat i na malém plácku, a které je i přes malé rozměry přiměřeně stabilní a snadno ovladatelné. Ačkoliv létání s Jakem-54 není obtížné, přece jen jde o model určený pro piloty, kteří již ovládají pilotáž modelů s křidélky. Kompaktní konstrukce z pěnového materiálu a použití unikátního "vyskakovacího" unašeče vrtule samozřejmě pomáhá omezit následky havárií a tvrdých přistání, jež neodmyslitelně patří k náročnému tréninku budoucího mistra světa.

Trup modelu, křídlo i ocasní plochy jsou vylisovány z pěnového polystyrenu zajišťujícímu miniaturnímu modelu nízkou letovou hmotnost. V přídi je uložen stejnosměrný motor s unikátním pružinovým unašečem vrtule ("propsaverem"), který chrání hřídel motoru před ohnutím při kontaktu vrtule se zemí. Palubní elektronika je tvořena kompaktní jednotkou zahrnující přijímač, regulátor otáček a dvě lineární serva, servo křidélek je zvlášť. Pohonný akumulátor se zasouvá do zásuvky ve vybrání na spodní straně trupu. Směrovka a výškovka jsou ovládány drátovými táhly, jejichž délka je snadno nastavitelná s pomocí malých kleští díky ohybu ve tvaru "U". Podvozek je drátový s lehkými koly; upevňuje se zasunutím do držáku v trupu.

Pro ovládání modelu slouží čtyřkanálová RC souprava 2,4GHz s křížovými ovladači a digitálními trimy. Poloha trimů, stav napětí vysílačového akumulátoru a výchylka ovladače plynu jsou zobrazovány na LCD displeji. Vysílač umožňuje velmi jednoduché přepnutí módu křížových ovladačů (Mód 1 s plynem vpravo nebo Mód 2 s plynem vlevo) jenom otočením antény na druhou stranu po demontáži a opětném upevnění plastové konzole se 2 šrouby.

Pro napájení slouží jednočlánkový Li-poly akumulátor 3,7 V 150 mAh. Nabíjet jej můžete ve vysílači nebo s pomocí rychlonabíječe Nine Eagles nebo RC System (pro vrtulníky Easy Copter Colibri) - prodávají se zvlášť.

RC set obsahuje: hotový a k letu připravený model s osazeným motorem a elektronikou, náhradní vrtuli, pohonný akumulátor 3,7 V 150 mAh, čtyřkanálový vysílač 2,4GHz, 4 tužkové baterie pro vysílač a podrobný návod ke stavbě, nastavení modelu a létání.

Rozpětí 400 mm
Délka 355 mm
Hmotnost 36-38 g
Funkce S, V, K, M
Náročnost S0/P2
  •  Yak-54 mode 1

© 2012 Winter-market